داده های پیشرفته برای کمک به افسران اداره مهاجرت کانادا

تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته  برای کمک به افسران اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته برای کمک به افسران اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC در مرتب سازی و پردازش درخواست های

ویزای اقامت موقت

توضیحات سایت سعید کاظمی  :دولت کانادا بر اطمینان بیشتر و افزایش کارائی در بررسی پرونده ها، اقدام به ارائه توضیحات در جهت معرفی سیستم های جدید استفاده از داده های پیشرفته برای کمک به افسران اداره مهاجرت کانادا  نموده است. تا متقاضیان مهاجرت به کانادا اطمینان پیدا کنند. از اطلاعات شخصی آنها سواستفاده نخواهد شد. همچنین این داده ها از شبکه های اجتماعی متقاضیان استفاده نخواهد کرد. هدف از استفاده از داده های پیشرفته کمک به افسران بررسی پرونده برای تسریع در مراحل رسیدگی و دسترسی آنها به اطلاعات کامل تر، دقیق تر و سریعتر می باشد.

به طور مثال هرگونه درخواست یا اخذ ویزا کانادا در ده سال گذشته و تمام اطلاعات شما در مدت اقامت شما در اختیار افسر بررسی کننده پرونده شما قرار می گیرد. دقت کنید. این اطلاعات از سایر کشورهایی که قرارداد مبادله اطلاعات با کشور کانادا دارند. نیز بهره مند می گردد. در ادامه جزئیات کاملی از این بخشنامه را برای شما ترجمه نموده و امیدوارم مفید باشد

ترجمه متن کامل بخشنامه :

اتاوا، 24 ژانویه 2022 : اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC):

با گسترش استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته، امکانات جدیدی را در روند درخواست ویزای اقامت موقت خود (TRV) ایجاد می کند، که به افسران IRCC کمک می کند تا همه تقاضاهای اقامت موقت TRV را مرتب و پردازش کنند. درخواست های ارسال شده از خارج کانادا توسط افسران IRCC به تصمیم گیری نهایی در مورد همه درخواست ها ادامه می دهند و فقط یک افسر IRCC می تواند درخواست متقاضی را رد کند. و سیستم برای رد درخواست هیچ اختیاری ندارد.

استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته بخشی از تعهد IRCC برای یافتن راه های جدید برای بهبود خدمات و فرآیندهای متقاضی اقامت موقت است. انتظار می رود که  استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته در مدیریت حجم فزاینده برنامه های TRV IRCC کمک کند. سیستم تجزیه و تحلیل به تسریع کار IRCC برای شناسایی برنامه های معمول برای پردازش ساده، مانند برنامه های متقاضیان  خاصی که قبلاً برای بازدید از کانادا در 10 سال گذشته تأیید شده اند، کمک می کند.

همچنین می‌تواند با مرتب‌سازی و دسته ‌بندی درخواست های غیر معمول برای افسران بر اساس سطح پیچیدگی آنها، کارایی ایجاد کند. هنگامی که سیستم پیشرفته تجزیه و تحلیل داده یک درخواست پیدا می کند، می تواند تشخیص دهد که متقاضی واجد شرایط است، اما هرگز درخواستی را رد نمی کند. همیشه پرونده را برای یک افسر ارسال می کند تا مشخص کند که آیا متقاضی در کانادا پذیرفته شده است و تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

در IRCC، تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته از سال 2018 برای کمک به مرتب سازی و پردازش بیش از 1 میلیون برنامه TRV از کشورهایی که حجم بالایی از تقاضا وجود دارد، استفاده شده است. در طول این مدت، نشان داده شده است که فایل های روتین را می توان با استفاده از سیستم 87 درصد سریعتر ارزیابی کرد. این باعث می شود برخی از متقاضیان تصمیمات را سریعتر دریافت کنند. این فناوری بخش قابل توجهی از وظایف اداری و تکراری مربوط به مرتب سازی تقاضاها را بر عهده می گیرد. که به افسران IRCC اجازه می دهد توجه خود را بر ارزیابی تقاضاها و تصمیم گیری نهایی متمرکز کنند.

IRCC در حال تلاش برای توسعه و استقرار مسئولانه فناوری‌های مبتنی بر داده می باشد.

در راستای تمامی الزامات حفظ حریم خصوصی است. به عنوان بخشی از انطباق ما با دستورالعمل هیئت خزانه داری کانادا در مورد تصمیم گیری خودکار، ارزیابی تاثیر الگوریتمی (AIA) برای ارزیابی مدل های تحلیلی مورد استفاده برای برنامه های TRV تکمیل شده است. AIA سطح تأثیر این سیستم را متوسط ​​طبقه بندی کرد و اقدامات متعددی برای کاهش خطر احتمالی وجود دارد. این اقدامات شامل یک فرآیند بررسی گسترده برای اثرات تبعیض‌آمیز بالقوه، حریم خصوصی و عناصر امنیتی است که در طراحی سیستم تعبیه شده است، و توانایی افسران برای لغو یک تقاضا یا تعیین صلاحیت متقاضی را بیشتر می کند.

هدف این برنامه توسعه فناوری به طور مسئولانه می باشد. متقاضیان مطمئن باشند. قبل از اینکه هر فناوری را برای پشتیبانی از یکی از خدمات خود بررسی کنیم، نیازهای خاص آن سرویس، از جمله مزایای (و تأثیر آن) بر پرونده متقاضیان  را ارزیابی می کنیم. تیمی از متخصصان و تصمیم‌گیرندگان، در فرآیند توسعه و استفاده از سیستم‌های تجزیه و تحلیل داده‌های پیشرفته در IRCC، برای بررسی دقیق و جلوگیری از تصمیمات  تبعیض‌آمیز، با ما مشارکت می کنند.

تغییرات در سیستم های موجود تنها با نظارت، آزمایش و تایید انسان اتفاق می افتد.IRCC در تلاش است تا در استفاده مسئولانه از فناوری های داده محور پیشرو باشد. ما رویکرد خود را برای همسویی با دستورالعمل تصمیم گیری خودکار توسعه داده ایم.

حفاظت از اطلاعات شخصی شما توسط اداره مهاجرت کانادا

ما از اطلاعات جمع‌آوری‌شده از برنامه‌های متقاضیان  گذشته. برای طراحی سیستم‌های تجزیه و تحلیل داده‌های پیشرفته استفاده کردیم. سایر سیستم های IRCC نیز به همین ترتیب طراحی خواهند شد.

اگر جدیدا یا در گذشته برای یک برنامه مهاجرت درخواست داده اید، اطلاعات شما و سایر اطلاعات جمع آوری شده. برای پشتیبانی از تقاضای شما، ممکن است توسط IRCC برای طراحی یک سیستم تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته در IRCC استفاده شود. اطلاعات شخصی که IRCC جمع آوری می کند در InfoSource منعکس می شود.

IRCC ممکن است از این سیستم های تحلیلی برای پشتیبانی از پردازش درخواست ها و تصمیم گیری مطابق با قانون حفظ حریم خصوصی، منشور حقوق و آزادی های کانادا و قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان استفاده کند. سیستم های پیشرفته تجزیه و تحلیل داده های ما فقط از اطلاعات شخصی مرتبط و مورد نیاز برای فرآیند درخواست استفاده می کنند،

از جمله اطلاعاتی که توسط شرکای مجری قانون ما مطابق با توافق نامه های اشتراک گذاری اطلاعات رسمی ارائه می شود. به عنوان مثال، سیستم های ما از اطلاعات کانال های رسانه های اجتماعی استفاده نمی کنند.

 اهمیت حفظ حریم خصوصی:

IRCC ارزیابی تأثیر حریم خصوصی را هنگام توسعه سیستم های پیشرفته تجزیه و تحلیل داده انجام می دهد.با گسترش استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته، حریم خصوصی یک اولویت اصلی باقی خواهد ماند. IRCC به تعهدات خود در خصوص حفظ حریم خصوصی در مورد اطلاعات شخصی به طور جدی ادامه می‌دهد. و به پیروی و احترام به قانون حفظ حریم خصوصی کانادا و دستورالعمل‌ها و سیاست‌های مرتبط ادامه می‌دهد.

امیدوارم بخشنامه داده های پیشرفته  برای کمک به افسران اداره مهاجرت کانادا که با هدف اطمینان بخشی در استفاده از اطلاعات شخصی شما است. مفید بوده باشد و برای کسب اطلاعات بیشتر به زبان فارسی از قوانین اداره مهاجرت کانادا اینجا کلیک کنید. برای کسب اطلاعات دقیق از سایت مرجع این بخشنامه اینجا کلیک کنید. هدف تنها ارائه اطلاعات کامل و جامع هست. و هدف من تبلیغ مهاجرت نیست. خواهش می کنم. با رویا زندگی نکنید.  و هر حرفی را بدون ارائه مستندات دقیق نپذیرید. سعید کاظمی